Utorak, 26 ožujka, 2024

Vikend prepun sportskih uspjeha: Barakude i Sandra Perković slavili uz zlatne medalje

Hrvatski sportaši su imali uspješan vikend iza sebe. Vaterpolisti su nakon 12 godina osvojili zlatnu medalju na europskom prvenstvu, a Sandra Perković je osvojila jubilarnu 10. pobjedu u bacanju diska na međunarodnom mitingu u Zagrebu.

Čestitamo našim vaterpolistima na osvojenom prvom mjestu u europskom prvenstvu. U Spaladium Areni Barakude su upisale drugi naslov prvaka Europe protiv Mađarske. Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija osvojila je naslov europskog prvaka, u finalu domaćeg Europskog prvenstva u Splitu. U finalu su igrali protiv Mađarske, a svladali su ih s 10-9 (3-3, 1-0, 4-4, 2-2).

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli LEN – European Aquatics (@leneuropeanaquatics)

Ulaznice za finale su rasprodane u rekordnom roku, a hrvatskim vaterpolistima je na tribinama bodrilo više od devet tisuća navijača. Na golu s osam obrana je bio sjajni Marko Bijač, zatim su tri gola zabili Rino Burić i Konstantin Harkov, dva je zabio Jerko Marinić Kragić, a po jedan Ivan Krapić i Andrija Bašić. Hrvatskoj reprezentaciji ovo je peta medalja s europskih prvenstava, a drugo zlato. Prvo zlato su osvojili 2010. godine, a tada je Hrvatska također bila domaćin natjecanja. Barakude su bile srebrne 1999. u Firenci, u Kranju 2003. godine, a brončani su bili u Barceloni 2018.

Sandra Perković je ponovno zlatna

Sandra Perković je ovog vikenda u također u Hrvatskoj, ali u Zagrebu, ostvarila svoju 10. pobjedu i to na međunarodnom mitingu u Zagrebu, Miting se održao na stadionu Mladosti uz Savu, a Perković je disk bacila čak 68.46 metara, što je njezin najbolji rezultat ove sezone. Upravo taj hitac je bio presudan za pobjedu. Njime je pobijedila Amerikanku Valarie Allman. Ona je u petoj seriji preuzela vodstvo sa 66.33 m., u posljednjoj seriji je bacila 67.55 m. To je, doduše Allamanin najbolji rezultat ovog natjecanja, ali zahvaljujući dobrom hicu Perković, ostala je 91 centimetar iza naše najbolje atletičarke.