Poreč je u četvrtak bio domaćin svečanog otvorenja Pical Resorta 5*, investicije koju Valamar ističe kao jednu od najznačajnijih u hrvatskom turizmu. Tim povodom, u novouređenoj zoni Pical, održan je glazbeni program “Tribute to Parenzana” koji je okupio nekoliko tisuća posjetitelja, predstavnike državnog i lokalnog političkog vrha kao i brojna poznata imena s hrvatske javne scene.

Posjećenost i brojni uzvanici
Prema podacima organizatora, za događaj se danima tražila karta više, a Valamar je osigurao pet tisuća besplatnih ulaznica za građane. Svečanosti je nazočio i predsjednik Vlade Andrej Plenković uz predstavnike lokalne i regionalne vlasti, poslovne partnere i brojna istaknuta lica s domaće lifestyle i medijske scene.

Program je bio posvećen nekadašnjoj željezničkoj pruzi Parenzani, koja je povezivala područje današnje Hrvatske, Slovenije i Italije. Organizatori ističu da je upravo njezina povijest bila inspiracija za koncept večeri, ali i dio identiteta novog resorta.
Glazbeni program večeri
Glazbeni dio otvorio je slovenski vokalni sastav Perpetuum Jazzile, nakom čega su nastupili Dino Jelusić, Nina Badrić, Josipa Lisac, Natali Radovčić te Urban & 4. Izvođače je pratio simfonijski sastav pod ravnanjem maestra Alana Bjelinskog uz posebne aranžmane Ante Gele.


Jedan od emotivnijih trenutaka večeri bila je izvedba pjesme “La Mula de Parenzo”, koja se smatra neslužbenom himnom Poreča. Završnicu programa obilježio je nastup talijanskog opernog pop trija Il Volo, priredivši publici spektakularan kraj večeri.
Svečanim otvorenjem Pical Resorta, Poreč je dobio novu zonu otvorenog tipa s javno dostupnim šetnicama, plažama i sportskom infrastrukturom, kreiranu na dobrobit gostiju i lokalnog stanovništva, čime se postavlja novi standard vrhunskog turizma.
Fotografije: Press

