Utorak, 26 ožujka, 2024

Top 7 albuma uz koje uživamo u radnom tjednu

Uz toliko dobre glazbe može biti teško odlučiti što prvo slušati, ali mi smo izdvojili 7 albuma koje zaista vrijedi poslušati. Alvvays, Gilla Band, Sorry i još nekoliko drugih glazbenika se isplati staviti na play

Novi radni tjedan je pred nama, a to znači da smo spremni na sve izazove koje život stavi pred nas, ali jednako tako da se planiramo zabaviti i opustit što je više moguće. Glazba je ono što u nama budi osjećaj mira, spokoja, ali i sreće, pa volimo otkrivati nova imena na glazbenoj sceni, ali i poslušati nove albume i možda, pronaći onu pjesmu koju nećemo skidati s repeata.



Uz toliko dobre glazbe može biti teško odlučiti što prvo slušati, ali mi smo izdvojili 7 albuma koje zaista vrijedi poslušati. Alvvays, Gilla Band, Sorry i još nekoliko drugih glazbenika se isplati staviti na play.

1/ Alvvays: Blue Rev

Alvvays, miljenici sanjivog indie popa, na svom trećem albumu probijaju seriju oštrijih himni, uz pomoć producenta Shawna Everetta. Kvintet iz Toronta, nakon petogodišnje stanke nakon Antisocialitesa, naslaguje buku i distorziju preko čežnjivih melodija frontmenice Molly Rankin, kao dokaz na izvanrednom singlu ‘Pharmacist’. Pjesme uključujući ‘Very Online Guy’, ‘Belinda Says’, i ‘Easy on Your Own’ također su nešto što morate čuti.

 2/ Gilla Band: Most Normal

Predvođeni vatrenom pjevačicom Darom Kiely, Gilla Band svoj oštar, bučan post-punk zvuk ispunjava mrljama hip-hopa i mutantskog popa na svom trećem albumu. Irski punkeri, tek nakon što su ukinuli ‘pogrešno rodno ime’ Girl Band, kombiniraju društvene komentare i zadivljujuće razuzdane tekstove s brundajućim basom i stvaraj privlačni novi val pop ritma.

 3/ Sorry: Anywhere But Here 

Londonski indie skorojevići Sorry sada su glavni dio scene koja je izrasla iz dvorane Windmill u Brixtonu, među kojima su i Black Midi i Goat Girl. Na Sorryjevom drugom studijskom albumu, pjevačica Asha Lorenz pjeva uz zveckajuće gitare, starinske udaraljke i klavire te hipnagogiče efekte. Adrian Utley iz Portisheada koproducirao je album s Lorenzom, Alijem Chantom i gitaristom benda Louisom O’Bryenom. 

4/ Daphni: Cherry 

Dan Snaith iz Cariboua vraća se svom klupskom imenu Daphni na Cherryju. Predvođena naslovnom pjesmom, koja je prozvana ljetnom himnom, nastavak Joli Mai iz 2017. također sadrži singlove ‘Arrow’ i ‘Cloudy’.

5/ Open Mike Eagle: Component System With the Auto Reverse 

Open Mike Eagle svoj najnoviji projekt naziva ‘tape’, oponašajući vibru mixtapeova s kazeta koje je napravio slušajući hip-hop fakultetski radio u Chicagu 1990-ih. Putem vlastite etikete, Auto Reverse, Component System With the Auto Reverse uključuje goste R.A.P. Fererria, Still Rift i Video Dave (‘Multi-Game Arcade Cabinet’) i Armand Hammer (‘Burner Account’), između ostalih. Još jedan singl, ‘Circuit City’, producirao je Madlib.

6/ Courtney Marie Andrews: Loose Future 

Loose Future je pjesma pjevačice i kantautorice Courtney Marie Andrews. Napisala je Loose Future in Cape Cod, a Sam Evian producirao je projekt, koji uključuje doprinose multiinstrumentalista Josha Kaufmana i Chrisa Beara iz Grizzly Beara. Andrews je nadahnuće za ‘These Are the Good Old Days’ pronašla kod svog ujaka, a podijelila ju je zajedno sa ‘Satellite’ i naslovnom pjesmom Loose Future.

 

7/ Sofie Birch & Antonina Nowacka: Languoria

Prošle su godine danska ambijentalna skladateljica Sofie Birch i poljska pjevačica Antonina Nowacka izvele improvizacijski set na Unsoundovom Ephemera Festivalu u Varšavi, Poljska. Iskustvo je postavilo temelje za njihov novi zajednički album, Languoria, koji su snimile u Kopenhagenu prošle zime. Birch je uplela svoje terenske snimke i ambijentalne zvučne krajolike s Nowackinim vokalom, prisjećajući se u priopćenju za javnost da je “svaka mala odluka bila vrlo važna… Zato tako jednostavne kompozicije mogu sadržavati toliko složenosti i dubine.”

 

Pročitajte još...

Povezano

Ostavite komentar

Molimo upišite komentar
Molimo upišite vaše ime