Kada padnu temperature znači da dolazi vrijeme Adventa i vrijeme je za slavlje. Sezona džempera, toplih napitaka i dekica samo su neki od razloga zbog kojih volimo jesen i zimu. Ali hladan zrak može utjecati na našu kosu i učiniti ju suhom i oštećenom. Kada dođe do promjena u zraku, kosa se može “pobuniti” i promijeniti, a te vanjske promjene mogu utjecati na teksturu kose. Ipak, nije sve tako loše jer tada na scenu stupaju superheroji u njezi kose – maske za kosu.
Što je kosa više hidratizirana, i što ima veću temeljnu snagu, to je kosa bolje opremljena za otpor od vanjskim utjecaja. Niske temperature mogu sadržavati vlagu u zraku, što može šokirati pramenove kose i učiniti ih lomljivima, a uključivanje maske za kosu u rutinu u ovo doba godine može osigurati da kosa dobije potrebu hranu kako bi izgledala, ali i bila zdrava.
Što je maska za kosu?
Maska za kosu je proizvod koji duboko prodire u vlas s visoko koncentriranim sastojcima koji daju intenzivnije rezultate od samih šampona i regeneratora. Učestalost korištenja maske za kosu ovisi o tipu kose. Oni s tankom kosom trebali bi koristiti masku svakih desetak dana kako ne bi otežali pramenove. Oni koji rijetko peru kosu i nemaju probleme s istom preporučuje se korištenje maske jednom tjedno. Ali tretirana ili suha kosa zahtijeva malo više pažnje. Takve osobe bi maskom mogle zamijeniti regeneratore i koristiti ih tijekom svakog pranja.
Kako se koristi maska za kosu?
Ako vam se ne sviđa pomisao da svaki puta morate ulaziti i izlaziti iz tuša kako biste pustili maski da se upije i zatim je isperete, postoje jednostavniji načini za njezino nanošenje. Poprskajte kosu s vodom i zatim nanesite masku za kosu i pričekajte nekoliko minuta da se maska upije. Alternativno možete smočiti kosu iznad umivaonika, a zatim nanijeti masku i ostaviti da odstoji oko pola sata prije nego što se istuširate. Kako biste poboljšali rezultate, omatanje glave toplim, vlažnim ručnikom potaknut će kosu da dodatno upije proizvod.