Ponedjeljak, 25 rujna, 2023

Predinov online koncert – glazbeni dar Arsenu Dediću i Damiru Kukuruzoviću

Premijerni online koncert 'Zoran pjeva Arsena' održat će se 13.3. online iz Cankarjevog doma u Ljubljani. Predin i ekipa nastavit će, čim to prilike budu dopuštale, i sa klasičnim živim koncertima, kojima će se pokloniti i Arsenu i Damiru

Epidemija i smrt jednog od najboljih svjetskih gypsy swing gitarista Damira Kukuruzovća prekinule su promo turneju albuma “Zoran pjeva Arsena” Zorana Predina i Damir Kukuruzović Django Group, u izdanju Croatia Recordsa.  



Ipak, na želju Zorana, Damirove Marijane i Damirovog Django Banda, s mladim Kukuruzovićevim slijedbenikom gitaristom Jurajem Markačem turneja se nastavlja premijernim online koncertom “Zoran pjeva Arsena”, 13.3. iz Cankarjevog doma u Ljubljani. Predin i ekipa nastavit će, čim to prilike budu dopuštale, i sa klasičnim živim koncertima, kojima će se pokloniti i Arsenu i Damiru.

Ulaznice potražite na https://www.mojekarte.si/hr/zoran-poje-arsena-spletni-koncert/tickets-1138223.htmlPlatforma https://live.cd-cc.si bit će aktivna tjedan dana prije koncerta.

Album “Zoran pjeva Arsena”, dirljiva posveta najvećem hrvatskom kantautoru Arsenu Dediću, pobudila je veliki interes u regiji, te se, od svog izlaska, nalazi na prvim mjestima po prodaji, a kako to zvuči uživo imala se prilike uvjeriti se i publika na koncertima u regiji.
Za Arsena Dedića, Predina veže dugogodišnje prijateljstvo, a velikog autora osjećao je ne samo kao prijatelja, već i kao mentora, starijeg brata, njegovu srodnu poetsku dušu. Upravo zato nakon velikog uspjeha albuma Matije Dedića “Matija svira Arsena” rodila se ideja za album “Zoran pjeva Arsena”. Predin je odabrao dvanaest pjesama koje su snimljene u gypsy swing aranžmanima, a njegova dugogodišnja suradnja s Damirom Kukuruzovićem i njegovim Django Group omogućila mu je da svoju ideju ostvari na najbolji mogući način. U novim aranžmanima violinista Brune Urlića i Zorana Predina, Arsenovi klasici poput “Kuća pored mora”“Moderato Canatbile”“Ni ti, ni ja”“Imenom sam tvojim zvao”“Pamtim samo sretne dane” dobile su novi stil koji će sasvim sigurno podjednako oduševiti Dedićevu, Kukuruzovićevu i Predinovu publiku, ali i sve one koji vole Leonarda Cohena i Vaya con Dios.
 
Na četiri pjesme gost je Matija Dedić, slavni pijanist koji je svojim glazbenim umijećem ovim pjesmama dao potrebnu autentičnost i sa kojim je Predin snimio zapažene albume “Tragovi u sjeti” i “Tragovi u sjeti 2”.

Pročitajte još...

Coachella odgođena treći put, na Novom Zelandu koncerti s 20.000 ljudi

U prvim mjesecima 2021. godine već maštamo o povratku koncertima. Hoćemo li s dolaskom toplih dana ponovo moći uživati u nastupima uživo?

12. tradicionalni Lisinski pleše: Jedini događaj na kojem nas maske vesele!

U utorak, 16. veljače, točno u podne, održava se 12. tradicionalni Lisinski pleše pod maskama, no ove godine u netradicionalnom obliku

Jean-Michel Jarre spektaklom u Notre-Dameu isprepleo stvarnost i virtualno

Za ovaj fantastičan medijski projekt kreativni glazbeni vizionar Jarre se sa svojim timom od 100 umjetnika i tehničara pripremao 3 mjeseca te (još jednom) postavio nove standarde za budućnost glazbeno-zabavne industrije

Metal velikani Opeth potvrdili novi datum ekskluzivnog zagrebačkog koncerta

Koncert se trebao održati 22. ožujka ove godine, no zbog pandemije koronavirusa nastup je morao biti odgođen za 2021. godinu. Sve kupljene ulaznice vrijede i za novi termin

Povezano

Usher nastupa na poluvremenu Superbowla 2024.

Tijekom najave, Usher je ostavio prostora za špekulacije sugerirajući da bi mogao imati posebne goste tijekom izvedbe

Festival Modro i Zeleno u Makarskoj: Dodjela nagrada Milan Mladenović

Dodjela ovogodišnje nagrade 'Milan Mladenović' uz nastupe vrsnih izvođača održati će se 21. i 22. rujna u Makarskoj na Festivalu 'Modro i Zeleno'

Split At Night Jazz Festival – dvije zaključne večeri: World music, jazz i sve oko njega

Da šećer ili šlag dolaze na kraju pokazala je zaključna večer festivala s nastupom Antonia Forcionea. Ovaj sjajan talijanski (akustični) gitarist s londonskom adresom nije samo sviračku virtuoznost već i suvereni vladar brojnih žanrova i stilova u rasponu od najšire shvaćenog world musica do jazza, funka, soula, bluesa...

Split At Night Jazz Festival – Prve dvije večeri Jazz noć u muzeju by Zlatko Gall

U Splitu se ni danas nije baš mnogo toga promijenilo. Zato su Jappa i Sara uzeli stvar u svoje ruke i prvi put svoj jazz program pretvorili u festival i protegnuli ga na četiri dana

Ostavite komentar

Molimo upišite komentar
Molimo upišite vaše ime