Nedjelja, 24 ožujka, 2024

Zlatni globus 2023.: The Fabelmans, Banshees of Inisherin i White Lotus najveći pobjednici

Zlatni globus je donio nekoliko pobjeda koje su zadovoljile publiku, ali i neke šokantne poraze, uključujući The Fabelmans, The Banshees of Inisherin i Everything Everywhere All At Once

Zlatni globusi vratili su se na televiziju nakon godinu dana kada je zbog kontroverzi ceremonija nije bila spremna za udarni termin. Zlatni globus je donio nekoliko pobjeda koje su zadovoljile publiku, ali i neke šokantne poraze, uključujući The Fabelmans, The Banshees of Inisherin i Everything Everywhere All At Once. Cate Blanchett svojom je pobjedom učvrstila favoriziranje za Oscara u kategoriji najbolje glumice, iako ostale australske kandidatkinje nisu bile te sreće. Što se tiče serija, Abbott Elementary i White Lotus bili su veliki pobjednici, Better Call Saul je zanemaren, a House of the Dragon pojavila se niotkuda i proglašena je najboljom dramom.



Donosimo popis svih pobjednika prema kategorijama:

Najbolji film – drama:

Avatar: The Way of Water
Elvis
The Fabelmans – POBJEDNIK 
Tár
Top Gun: Maverick

Najbolji film – mjuzikl ili komedija: 

Babylon
The Banshees of Inisherin – POBJEDNIK
Everything Everywhere All at Once
Glass Onion: A Knives Out Mystery
Triangle of Sadness

Najbolja TV serija – drama: 

Better Call Saul
The Crown
House of the Dragon – POBJEDNIK
Ozark
Severance

Najbolja TV serija – mjuzikl ili komedija: 

Abbott Elementary – POBJEDNIK
The Bear
Hacks
Only Murders in the Building
Wednesday

Najbolja limitirana serija, antologijska serija ili TV film:

Black Bird
Monster: The Jeffrey Dahmer Story
Pam and Tommy
The Dropout
The White Lotus: Sicily – POBJEDNIK

Najbolji glumac u TV seriji – drama:

Jeff Bridges, The Old Man
Kevin Costner, Yellowstone – POBJEDNIK
Diego Luna, Andor
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Adam Scott, Severance

Najbolji glumac u limitiranim seriji ili TV filmu: 

Taron Egerton, Black Bird
Colin Firth, The Staircase
Andrew Garfield, Under the Banner of Heaven
Evan Peters, Monster: The Jeffrey Dahmer Story – POBJEDNIK
Sebastian Stan, Pam and Tommy

Najbolja glumica u limitiranoj seriji ili TV filmu: 

Jessica Chastain, George and Tammy
Julia Garner, Inventing Anna
Lily James, Pam and Tommy
Julia Roberts, Gaslit
Amanda Seyfried, The Dropout – POBJEDNICA

Najbolja sporedna glumica u limitiranoj seriji il TV filmu:

Jennifer Coolidge, The White Lotus – POBJEDNICA
Claire Danes, Fleishman Is in Trouble
Daisy Edgar-Jones, Under the Banner of Heaven
Niecy Nash-Betts, Monster: The Jeffrey Dahmer Story
Aubrey Plaza, The White Lotus

Najbolji sporedni glumac u limitiranoj seriji ili TV filmu: 

F Murray Abraham, The White Lotus
Domhnall Gleeson, The Patient
Paul Walter Hauser, Black Bird – POBJEDNIK 
Richard Jenkins, Monster: The Jeffrey Dahmer Story
Seth Rogen, Pam and Tommy

Najbolji scenarij: 

Todd Field, Tár
Tony Kushner & Steven Spielberg, The Fabelmans
Daniel Kwan, Daniel Scheinert, Everything Everywhere All at Once
Martin McDonagh, The Banshees of Inisherin – POBJEDNIK 
Sarah Polley, Women Talking

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Martin McDonagh (@martinmcdonaghofficial)

 Najbolji redatelj: 

James Cameron, Avatar: The Way of Water
Daniel Kwan and Daniel Scheinert, Everything Everywhere All at Once
Baz Luhrmann, Elvis
Martin McDonagh, The Banshees of Inisherin
Steven Spielberg, The Fabelmans – POBJEDNIK 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Golden Globes (@goldenglobes)

Najbolji film koji nije na engleskom jeziku: 

RRR (India)
All Quiet on the Western Front (Germany)
Argentina, 1985 (Argentina) – POBJEDNIK 
Close (Belgium)
Decision to Leave (South Korea)

Najbolja glumica – drama: 

Cate Blanchett, Tár – POBJEDNICA 
Olivia Colman, Empire of Light
Viola Davis, The Woman King
Ana de Armas, Blonde
Michelle Williams, The Fabelmans

Najbolja sporedna glumica u TV seriji: 

Elizabeth Debicki, The Crown
Hannah Einbinder, Hacks
Julia Garner, Ozark – POBJEDNICA 
Janelle James, Abbott Elementary
Sheryl Lee Ralph, Abbott Elementary

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Golden Globes (@goldenglobes)

 Najbolji sporedni glumac: 

Brendan Gleeson, The Banshees of Inisherin
Ke Huy Quan, Everything Everywhere All at Once – POBJEDNIK
Barry Keoghan, The Banshees of Inisherin
Brad Pitt, Babylon
Eddie Redmayne, The Good Nurse

Najbolja sporedna glumica: 

Angela Bassett, Black Panther: Wakanda Forever – POBJEDNICA 
Kerry Condon, The Banshees of Inisherin
Jamie Lee Curtis, Everything Everywhere All at Once
Dolly De Leon, Triangle of Sadness
Carey Mulligan, She Said

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Barcher Ventures (@barcher_ventures)

 Najbolji sporedni glumac u TV seriji: 

John Lithgow, The Old Man
Jonathan Pryce, The Crown
John Turturro, Severance
Tyler James Williams, Abbott Elementary – POBJEDNIK
Henry Winkler, Barry

Najbolji originalni rezultat: 

Alexandre Desplat, Guillermo del Toro’s Pinocchio
Hildur Guðnadóttir, Women Talking
Justin Hurwitz, Babylon – POBJEDNIK 
John Williams, The Fabelmans
Carter Burwell, The Banshees of Inisherin

Najbolja orginalna pjesma: 

Carolina, Taylor Swift (Where the Crawdads Sing)
Ciao Papa, Guillermo del Toro & Roeban Katz (Guillermo del Toro’s Pinocchio)
Hold My Hand, Lady Gaga and Bloodpop (Top Gun: Maverick)
Lift Me Up, Tems, Ludwig Göransson, Rihanna and Ryan Coogler (Black Panther: Wakanda Forever)
Naatu Naatu, Kala Bhairava, M. M. Keeravani, Rahul Sipligunj (RRR) – POBJEDNIK 

Najbolji glumac u TV seriji – mjuzikl ili komedija: 

Donald Glover, Atlanta
Bill Hader, Barry
Steve Martin, Only Murders in the Building
Martin Short, Only Murders in the Building
Jeremy Allen White, The Bear – POBJEDNIK 

Najbolja glumica u TV seriji – mjuzikl ili komedija: 

Quinta Brunson, Abbott Elementary – POBJEDNICA
Kaley Cuoco, The Flight Attendant
Selena Gomez, Only Murders in the Building
Jenna Ortega, Wednesday
Jean Smart, Hacks

Najbolji glumac – mjuzikl ili komedija: 

Diego Calva, Babylon
Daniel Craig, Glass Onion: A Knives Out Mystery
Adam Driver, White Noise
Colin Farrell, The Banshees of Inisherin – POBJEDNIK 
Ralph Fiennes, The Menu

Najbolja glumica – mjuzikl ili komedija: 

Margot Robbie, Babylon
Anya Taylor-Joy, The Menu
Emma Thompson, Good Luck to You, Leo Grande
Lesley Manville, Mrs. Harris Goes to Paris
Michelle Yeoh, Everything Everywhere All at Once – POBJEDNICA 

Najbolji animirani film:

Guillermo del Toro’s Pinocchio – POBJEDNIK 
Inu-Oh
Marcel the Shell With Shoes On
Puss in Boots: The Last Wish
Turning Red

Najbolji glumac – drama: 

Austin Butler, Elvis – POBJEDNIK
Brendan Fraser, The Whale
Hugh Jackman, The Son
Bill Nighy, Living
Jeremy Pope, The Inspection

Najbolja glumica u TV seriji – drama: 

Emma D’Arcy, House of the Dragon
Laura Linney, Ozark
Imelda Staunton, The Crown
Hilary Swank, Alaska Daily
Zendaya, Euphoria – POBJEDNICA 

Pročitajte još...

Povezano

Ostavite komentar

Molimo upišite komentar
Molimo upišite vaše ime