Napuštena zračna luka u Tajvanu odabrana je za idejni projekt pejzažne arhitekture. Tako je aerodrom postao zeleno utočište u jednom od najvećih gradova na otoku i daje pravi osjećaj divljine u gradu.
U gradu Taichungu, naime, posadit će se ukupno više od 200 različitih biljnih vrsta, 10 tisuća stabala koji će stanovnicima grada pružati zaštitu od vlage, ali i ugodan doživljaj te će imati i 12 urbanih pejzažnih instalacija.
Instalacije s posebnim fokusom na osjetila govora, okusa, sluha…
Premda kvaliteta zraka u Taichungu i nije toliko loša, činjenica kako većina susjednih mjesta ima bolju boljom kvalitetu, prema Svjetskom indeksu kvalitete zraka, nagnala je mjerodavne vlasti na ovu genijalnu ideju.
Odabrali su drveća koja pružaju hlad u najvećoj mogućnosti, a posađena su uzdužno u smjeru sjevera prema jugu kroz jedinstvene instalacije – koje su osmišljene s posebnim fokusom na osjetila govora, okusa, sluha i drugo.
U parku se nalazi i posebno akustično jezero – osmišljeno za stvaranje odjeka te livada bogata cvijećem koje obiluje raznim mirisima.
Povezivanje s prirodom usred urbanog središta
Francuska tvrtka Mosbach Paysagistes zadužena je za projekt i za zemljopisne površinske elemente te fizičkogeografske karakteristike unutar parka. Elementi su pažljivo osmišljeni kako bi povećali propusnost vode tijekom sezone vlažnih monsuna. U tlu se nalazi kompleksni spoj koji kontrolira razinu vode i navodnjavanja te će se na taj način drveća moći opskrbiti vodom tijekom cijele godine.
Projekt je osmišljen kao umjetnički koncept i preliminarni prikaz futurističkog krajolika – kako bi se privukli turisti, ali i lokalno stanovništvo. Uz pomoć naših osjetila moguće je doživjeti pravu ljepotu parka i tako se još više povezati s prirodom usred urbanog središta grada Taichunga.