Utorak, 15 listopada, 2024

Zlatna Barbara Matić! Magistra elektrotehnike na vrhu Olimpa!

Splićanka Barbara Matić pomela je konkurenciju i sada ima apsolutno sve: europsko, svjetsko i olimpijsko zlato

Barbara Matić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu! Kao aktualna europska prvakinja iz 2024. godine i dvostruka svjetska prvakinja (2021., 2022.), trijumfirala je nad Njemicom Miriam Butkereit u finalu, uvjerljivo osvojivši prvo mjesto u kategoriji do 70 kilograma. Na ovaj način, svojoj bogatoj kolekciji medalja dodala je onu koja joj je jedina nedostajala – olimpijsko zlato, o kojem je sanjala od početka svoje džudo karijere.

Mlada Splićanka svoj put je započela ni manje ni više nego u atomskom skloništu, trenirajući i živeći za svoj san. Osim sporta koji je neodvojiv dio njenog života, Barbara se može pohvaliti i diplomom magistre elektrotehnike. Njena karijera popločana je uspjesima, ali ova medalja kruna je njenog dosadašnjeg rada.

View this post on Instagram

A post shared by Cro Judo (@cro_judo)

Prva medalja za hrvatski džudo u povijesti olimpijskih igara

Splićanka Barbara Matić pomela je konkurenciju i sada ima apsolutno sve: europsko, svjetsko i olimpijsko zlato. Ovo je značajan uspjeh za Barbaru i za hrvatski džudo jer je ovo prvo olimpijsko zlato u ovom sportu. Barbara je ovim zlatom nastavila niz uspjeha za Hrvatsku na ovogodišnjim Olimpijskim igrama, nakon što je Miran Maričić osvojio prvu hrvatsku medalju, broncu u finalu zračne puške na 10 metara. Ova postignuća potvrđuju izvanrednu kvalitetu hrvatskih sportaša na svjetskoj pozornici.

A post shared by Barbara Matić (@barbimatic)

Vjerujemo kako je ovo tek početak za hrvatske sportaše na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Parizu.

Naslovna fotografija: Screenshot YouTube