Ponedjeljak, 18 listopada, 2021

73. dodjela Emmy nagrada 2021: Tko je ušao u povijest dodjele prestižnih nagrada?

Donosimo detaljan pregled svih nominiranih i pobjednika po kategorijama - i otkrivamo koja je streaming kuća na 73. dodjeli nagrada Emmy najviše puta nazdravljala šampanjcem!

Netflixova ‘Kruna’ najveći je dobitnik sinoćne dodjele Emmy nagrada, osvojivši pobjede u sedam kategorija, više od bilo koje druge serije.

Time je Netflixu zavrijedila najviše nagrada – ukupno 10 – u odnosu na sve ostale televizijske mreže i streaming usluga, uz ‘Damin gambit’ koji je osvojio dvije nagrade, a ‘Halston’ jednu!

Tko je osvojio najviše nagrada?

Kabelski kanala HBO i streaming usluga HBO Max, studio u vlasništvu AT&T-a osvojili su devet nagrada. Njihova serija ‘Mare iz Eastowna’ pobijedila je u četiri kategorije, ‘Last Week Tonight’ u dvije, ‘Hacks’ u tri, a ‘I May Destroy You’ u jednoj.

Apple TV+ osvojio je četiri nagrade za ‘Ted Lasso’, ViacomCBS je osvojio dvije nagrade za ‘RuPaul’s Drag Race’ i izborni specijal Stephena Colberta. NBC i Disney su osvojili po jednu nagradu.

Kad se zbroje Creative Arts Emmyji i Sunday’s Primetime Emmy nagrade evo tko je osvojlio najviše nagrada:

Netflix – 44
HBO/HBO Max – 19
Disney+ – 14
AppleTV+ – 10
NBC – 8
VH1 – 6

Glazbeno otvaranje večeri

Domaćin Cedric the Entertainer otvorio je večer karaoke izvedbom ‘Just a Friend’ Biz Markieja, uz pomoć Rite Wilson, LL Cool J i Lil Dicky.

U publici je bilo oko 500 uzvanika, što nominiranih, što gostiju, koji su se pridružili i pjevali zajedno s izvođačima na pozornici. Ono što je dodatno nabilo emocije na samom otvaranju je i to što je ‘Ted Lasso’ osvojio dvije nagrade za glumu jednu za drugom, što je dovelo do emotivnih govora pobjednica Hannahe Waddingham i Bretta Goldsteina.

Ovogodišnja svečanost održana je u  L.A. Live’s Event Deck umjesto u kazalištu Microsoft, koje je dom Emmyja od 2008. Do preseljenja je došlo zbog pandemije Covida. Obično su posjetitelji sjedili u redovima u kazalištu, a sada za odvojnim stolovima.

Žene osvajaju kategorije drame i komedije

Ženske redateljice postigle su prekretnicu u nedjelju navečer, jer su ‘Kruna’ Jessice Hobbs i “Hacks” Lucie Aniello osvojile nagrade za izvanrednu režiju za dramsku seriju, odnosno za humorističnu seriju. Ovo je prvi put da su žene iste godine osvojile obje režijske kategorije.

Hobbsova pobjeda za ‘Krunu’ je tek četvrti put u 76 godina da je nagrada Emmy za izvanrednu režiju dramsku seriju pripala ženi. “Nije puno žena osvojilo ovu nagradu pa se osjećam izuzetno ponosno jer sam se našla u društvu nekih zaista izuzetnih žena”, rekla je na pozornici prihvaćajući nagradu. “Vrlo sam zahvalna na putu koji su one otvarale, a posebno bih željela odati počast mojoj mami koja sa 77 godina još uvijek režira.” Hobbs je kći redateljice Aileen O’Sullivan.

Aniello, koja je i sukreatorica filma “Hacks”, peta je žena koja je osvojila nagradu za izvrsnog redatelja u kategoriji komedija.

Pobjede po kategorijama:

DRAMSKA SERIJA
Dečki
Bridgerton
Kruna – pobjednik
Sluškinjina priča
Lovecraft Country
The Mandalorian
Pose
To smo mi

 

SERIJA KOMEDIJA
black-ish
Cobra Kai
Emily u Parizu
Stjuardesa
Hacks
Kominskyjeva metoda
PEN15
Ted Lasso – pobjednik

OGRANIČENA ILI ANTOLOŠKA SERIJA
Mogu te uništiti
Mare iz Easttowna – pobjeda
Damin gambit – pobjeda
Podzemna željeznica
WandaVision

Mare iz Easttowna: Kako obitelj i prošle tragedije mogu odrediti sadašnjost

TELEVIZIJSKI FILM

Božić Dolly Parton na trgu Oslo – pobjednik
Robin Roberts predstavlja: Mahalia
Silvijeva ljubav – pobjednik
Ujak Frank

GLAVNA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI
Uzo Aduba – Na terapiji
Olivia Colman – Kruna – pobjednica
Emma Corrin – Kruna 
Elisabeth Moss – Sluškinjina priča 
Mj Rodriguez – Pose
Jurnee Smollett – Lovecraft Country

GLAVNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI
Sterling K. Brown – To smo mi
Jonathan Majors – Lovecraft Country
Josh O’Connor – Kruna – pobjednik
Regé-Jean Page – Bridgerton
Billy Porter – Pose
Matthew Rhys – Perry Mason

GLAVNA GLUMICA U SERIJI KOMEDIJE
Aidy Bryant – Shrill
Kaley Cuoco – Stjuardesa
Allison Janney – Mama
Tracee Ellis Ross – black-ish
Jean Smart – Hacks – pobjednica

 

GLAVNI GLUMAC U SERIJI KOMEDIJE
Anthony Anderson – black-ish
Michael Douglas – Kominsky metoda
William H. Macy – Besramnici
Jason Sudeikis – Ted Lasso – pobjednik
Kenan Thompson – Kenan

GLAVNA GLUMICA U OGRANIČENOJ ILI ANTOLOŠKOJ SERIJI
Michaela Coel – Mogu te uništiti
Cynthia Erivo – Genij: Aretha
Elizabeth Olsen – WandaVision
Anya Taylor-Joy – Damin gambit
Kate Winslet – Mare iz Easttowna – pobjednica

GLAVNI GLUMAC U OGRANIČENOJ ILI ANTOLOŠKOJ SERIJI
Paul Bettany – WandaVision – pobjednik
Hugh Grant – Slom
Ewan McGregor – Halston – pobjednik
Lin-Manuel Miranda – Hamilton
Leslie Odom, mlađi – Hamilton

 

SPOREDNE GLUMICE U DRAMSKOJ SERIJI
Gillian Anderson – Kruna – pobjednica
Helena Bonham Carter – Kruna
Madeline Brewer – Sluškinjina priča
Ann Dowd – Sluškinjina priča
Aunjanue Ellis – Lovecraft Country
Smaragd Fennell – Kruna
Yvonne Strahovski – Sluškinjina priča
Samira Wiley – Sluškinjina priča

SPOREDNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI
Giancarlo Esposito – The Mandalorian
O-T Fagbenle – Sluškinjina priča
John Lithgow – Perry Mason
Tobias Menzies – Kruna – pobjednik
Max Minghella – Sluškinjina priča
Chris Sullivan – To smo mi
Bradley Whitford – Sluškinjina priča
Michael K. Williams – Lovecraft Country 

SPOREDNE GLUMICE U SERIJI KOMEDIJE
Aidy Bryant – Saturday Night Live
Hannah Einbinder – Hacks
Kate McKinnon – Saturday Night Live
Rosie Perez – Stjuardesa
Cecily Strong – Saturday Night Live
Hram Junone – Ted Lasso
Hannah Waddingham – Ted Lasso – pobjednica

SPOREDNI GLUMAC U SERIJI KOMEDIJE
Carl Clemons-Hopkins – Hacks
Brett Goldstein – Ted Lasso – pobjednik
Brendan Hunt – Ted Lasso
Nick Mohammed – Ted Lasso
Paul Reiser – Kominsky metoda
Jeremy Swift – Ted Lasso
Kenan Thompson – Saturday Night Live
Bowen Yang – Saturday Night Live

 

SPOREDNI GLUMICI U OGRANIČENOJ ILI ANTOLOŠKOJ SERIJI
Renée Elise Goldsberry – Hamilton
Kathryn Hahn – WandaVision – pobjednica
Moses Ingram – Damin gambit
Julianne Nicholson – Mare iz Easttowna
Jean Smart – Mare iz Easttowna
Phillipa Soo – Hamilton

SPOREDNI GLUMAC U OGRANIČENOJ ILI ANTOLOŠKOJ SERIJI
Thomas Brodie- Sangster – Damin gambit
Daveed Diggs – Hamilton
Paapa Essiedu – Mogu te uništiti
Jonathan Groff – Hamilton
Evan Peters – Mare iz Easttowna – pobjednik
Anthony Ramos- Hamilton

GOSTUJUĆA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI
Alexis Bledel – Sluškinjina priča
Claire Foy – Kruna – pobjeda
Mckenna Grace – Sluškinjina priča
Sophie Okonedo – Rached
Phylicia Rashad – To smo mi

GOSTUJUĆI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI
Don Cheadle – Sokol i zimski vojnik
Charles Dance – Kruna
Timothy Olyphant – The Mandalorian
Courtney B. Vance – Lovecraft Country – pobjednik
Carl Weathers – The Mandalorian

GOSTUJUĆA GLUMICA U SERIJI KOMEDIJE
Jane Adams – Hacks
Yvette Nicole Brown – Crna dama izvodi skečeve
Bernadette Peters – Zoey’s Extraordinary Playlist
Issa Rae – Crna dama izvodi skečeve
Maya Rudolph – Saturday Night Live – pobjednica
Kristen Wiig – Saturday Night Live

GOSTUJUĆI GLUMAC U SERIJI KOMEDIJE
Alec Baldwin – Saturday Night Live
Dave Chappelle – Saturday Night Live – pobjednik
Morgan Freeman – Kominskyjeva metoda
Daniel Kaluuya – Saturday Night Live
Daniel Levy – Saturday Night Live

 

RAZNE EMISIJE S RAZGOVOROM
Conan
Dnevni show s Trevorom Noahom
Jimmy Kimmel Uživo!
Prošli tjedan večeras sa John Oliver – pobjednik
Kasna emisija sa Stephenom Colbertom

RAZNE SKETCH EMISIJE
Crna dama izvodi skečeve
Subotom navečer uživo – pobjednik

RAZNI SPECIJALI – UŽIVO
Celebrating America – An Inauguration Night Special 
63. godišnja dodjela Grammyja
Dodjela nagrade Oscar
Pepsi Super Bowl LV Halftime Show Starring The Weeknd
Stephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand: Building Back America Great Again Better 2020 – pobjednik

RAZNI SPECIJALI – SNIMLJENI
Bo Burnham: Inside
David Byrne’s American Utopia
8:46 – Dave Chappelle
Prijatelji: Okupljaje
Hamilton – pobjednik
A West Wing Special to Benefit When We All Vote

VOĐENA EMISIJA ILI SPECIJAL
Moj sljedeći gost ne treba upoznavanje s Davidom Lettermanom
Oprah s Megan i Harryjem: CBS Primetime Special
Stanley Tucci: U potrazi za Italijom – pobjednik
United Shades Of America s W. Kamau Bellom
VICE

Potraga za Italijom: Stanley Tucci u gastronomskom povratku korjenima

NATJECATELJSKA SERIJA
Nevjerojatna utrka
Zakucali!
RuPaul’s Drag Race – pobjednik
Vrhunski kuhar
Glas

VODITELJI REALITY ILI NATJECATELJSKE SERIJE
Bobby Berk, Karamo Brown, Tan France, Antoni Porowski, Jonathan Van Ness
Nicole Byer – “Queer Eye”
Barbara Corcoran, Mark Cuban, Lori Greiner, Robert Herjavec, Daymond John, Kevin O’Leary – “Shark Tank”
Tom Colicchio, Padma Lakshmi, Gail Simmons – “Top Chef”
RuPaul for “RuPaul’s Drag Race” – pobjednik
Nicole Byer – “Nailed It!”

NAJBOLJI STRUKTURIRANI REALITY
“Roadshow antikviteta”
“Property Brothers: Forever Home”
“Queer Eye” – pobjednik
“U divljini s Bearom Gryllsom”
“Shark Tank”

NAJBOLJI NESTRUKTURIRANI REALITY
“Becoming”
“Below Deck”
“Indian Matchmaking”
“RuPaul’s Drag Race: Untucked” – pobjednik
“Selling Sunset”

NAJBOLJA ANIMIRANA SERIJA
“Big Mouth”
“Bob’s Burgers”
“Genndy Tartakovsky’s Primal” – pobjednik
“The Simpsons”
“South Park: The Pandemic Special” 

NAJBOLJI VOICE-OVER
Stacey Abrams u “black-ish: Election Special”
Julie Andrews u “Bridgerton” 
Tituss Burgess u “Central Park”
Seth MacFarlane u “Family Guy”
Maya Rudolph u “Big Mouth” – pobjednik
Stanley Tucci u “Central Park”

NAJBOLJI NARATOR
David Attenborough na “A Perfect Planet” 
David Attenborough na “The Year Earth Changed”
Sterling K. Brown na “Lincoln: Divided We Stand” – pobjednik
Anthony Hopkins na “Mythic Quest”
Sigourney Weaver na “Secrets of the Whales”

“Allen v. Farrow”
“American Masters”
“City So Real”
“Pretend It’s a City”
“Secrets of the Whales” – pobjednik
 
NAJBOLJI DOKUMENTARNI SPECIJAL
“The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart”
“Boys State” – pobjednik
“Framing Britney Spears”
“The Social Dilemma”
“Tina”
 
NALJBOLJA REŽIJA SERIJE KOMEDIJE
James Burrows, “B Positive” (Episode: “Pilot”)
Susanna Fogel, “The Flight Attendant” (Episode: “In Case of Emergency”)
Lucia Aniello, “Hacks” (Episode: “There Is No Line”) – pobjednik
James Widdoes, “Mom” (Episode: “Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak”)
Zach Braff, “Ted Lasso” (Episode: “Biscuits”)
MJ Delaney“Ted Lasso” (Episode: “The Hope that Kills You”)
Declan Lowney, “Ted Lasso” (Episode: “Make Rebecca Great Again”)
 
NAJBOLJE PISANJE SERIJE KOMEDIJA
Steve Yockey, “The Flight Attendant” (Episode: “In Case of Emergency”)

Meredith Scardino, “Girls5eva” (Episode: “Pilot”)
Lucia Aniello, Paul W. Downs, and Jen Statsky, “Hacks” (Episode: “There Is No Line”) – pobjednik
Maya Erskine, “PEN15” (Episode: “Play”)
Joe Kelly, Brendan Hunt, and Jason Sudeikis, “Ted Lasso” (Episode: “Make Rebecca Great Again”)
Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt, and Joe Kelly, “Ted Lasso” (Episode: “Pilot”)

NALJBOLJE PISANJE SERIJE DRAME
Dečki (Rebecca Sonnenshine, Episode: “What I Know”)
Kruna (Peter Morgan, Episode: “War”) – pobjednik
Sluškinjina priča (Yahlin Chang, Episode: “Home”)Lovecraft Country (Misha Green, Episode: “Sundown”)
The Mandalorian (Dave Filoni, Episode: “Chapter 13: The Jedi”)
The Mandalorian (Jon Favreau, Episode: “Chapter 16: The Rescue”)
Pose (Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals, Janet Mock, Our Lady J, Episode: “Series Finale”)

NALJBOLJA REŽIJA SERIJE DRAME
Bridgerton (Julie Anne Robinson, Episode: “Diamond of the First Water”)
Kruna (Benjamin Caron, Episode: “Fairytale”)
Kruna (Jessica Hobbs, Episode: “War”) – pobjednik
Sluškinjina priča (Liz Garbus, Episode: “The Wilderness”)
The Mandalorian (Jon Favreau, Episode: “Chapter 9: The Marshal”)
Pose (Steven Canals, Episode: “Series Finale”)

Pročitajte još...

Nitko kao Lemmy: 10 najpoznatijih citata velikana heavy zvuka

Pokojni frontmen Motörheada, bog rock and rolla, uvijek je bio spreman suočiti se s posljedicama ekstremnog stila života ako je to značilo da živi po svom. I tako je živio do samoga kraja prije točno pet godina, 28. prosinca 2015. godine

Iznenađenje! – Kad se glazbenici potpuno neočekivano pojave u filmu

Ozzy, Lemmy, Kiedis i mnogi drugi pojavljuju se u cameo ulogama, a mi vam donosimo izbor filmova u kojima možete naići na poznate glazbenike.

5 razloga zašto pogledati Damin gambit (i poneki razlog protiv)

Ako niste do sada imali priliku pogledati ovu Netfixovu mini-seriju, donosimo kratki vodič s nekoliko argumenata za i protiv - pa možete odlučiti je li to serija za vas ili ne

Mare iz Easttowna: Kako obitelj i prošle tragedije mogu odrediti sadašnjost

Dobitnica Oscara, Emmyja i Zlatnog globusa Kate Winslet tumači ulogu Mare Sheehan, detektivke iz gradića u Pennsylvaniji koja istražuje lokalno ubojstvo dok se život oko nje raspada

Povezano

Treća sezona serije koja je osvojila 7 Emmyja napokon stiže i u Hrvatsku

'Nasljeđe' prati obitelj Roy dok razmišljaju o svojoj budućnosti kada se njihov ostarjeli otac počne povlačiti iz tvrtke

Trailer je napokon vani: Robert Pattison kao najgrublji Batman ikad!

U režiji Matta Reevesa, novi film donosi brojne poznate negativce koji dobivaju mračni novi izgled. Paul Dano glumi Riddlera, Zoe Kravitz je Žena mačka, a neprepoznatljiv Colin Farrell pojavljuje se kao kriminalni šef Pingvin

O njoj svi pričaju: Jeste li pogledali novi Netflixov hit – seriju Sluškinja?

Ovo je gotovo potpuno ženska serija, s obzirom na to da se na platnu pojavljuje više žena nego muškaraca, ali i većinu ekipe iza kulisa također čine žene. Kritičare je u potpunosti oduševila i predviđaju joj veliki uspjeh

‘Kriva’ je SJP: Znamo zašto će ovogodišnji blagdani biti tako posebni!

Iako nije još poznat točan datum premijere, obožavatelji će biti oduševljeni saznanjem da nove avanture omiljenih djevojaka mogu očekivati uoči blagdana. Kratki isječak od 40 sekundi obožavateljima nudi i uvid u Parker, Nixon i Davis koje šeću po 5. aveniji - i da, izgledaju jednako moderno kao i uvijek

Ostavite komentar

Molimo upišite komentar
Molimo upišite vaše ime