Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Očev ponos: kći Brucea Springsteena osvojila srebrnu medalju na OI!

Jessica Springsteen, 29-godišnja kći Brucea Springsteena i Patti Scialfe, osvojila je srebrnu medalju u sklopu američke konjičke ekipe u preskakanju na Olimpijskim igrama u Tokiju

Jessica Springsteen, 29-godišnja kći Brucea Springsteena i Patti Scialfe, osvojila je srebrnu medalju kao članica američke konjičke reprezentacije na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Tokiju.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Jessica Springsteen fanpage ❤ (@jessica.springsteen.fanpage)

Bolja od Amerikanaca na kraju je bila ekipa Švedske, iako su osnovnom dijelu natjecanja obje ekipe skupile po osam kaznenih bodova. Belgija je osvojila brončanu medalju sa 12 kaznenih bodova.

U američkoj reprezentaciji, osim Jessice koja je jahala na svom omiljenom konju Don Juan van de Donkhoeve, bili su Laura Kraut na Baloutinueu i McLain Ward na Contagiousu.

Objavu dijeli Jessica Springsteen (@jessicaspringsteen)

Kćeri slavnoga glazbenika je ovo bio prvi nastup na Olimpijskim igrama; bila je alternativa američkom timu 2012. godine. Nakon osvajanja medalje, odmah je nazvala svoju obitelj. “Svi su vrištali, mislim da su svi govorili uglas i ništa nismo razumjeli jedni druge. Bilo je samo puno vike”, rekla je za CNN.

Odrastanje na farmi

Jessica je drugo dijete i jedina kćer Brucea Springsteena i Patti Scialfe. Ima starijeg brata Evana Jamesa i mlađeg brata Samuela Ryana Springsteena. Kad je bila dijete, obitelj Springsteen živjela je na farmi konja u Colts Necku, New Jersey. Također su posjedovali kuće u Wellingtonu na Floridi, konjičkoj zajednici u blizini West Palm Beacha, Los Angelesa i Rumsona u New Jerseyu.

Jessica je pohađala školu Ranney u Tinton Fallsu, New Jersey, a 2014. godine diplomirala je na poznatom Sveučilištu Duke. Kako je od malih nogu živjela na farmi, jaše od svoje četvrte godine, a svog prvog ponija dobila je sa šest godina.

Kao mlada jahačica, prvo je osvajala klase u poni diviziji, uključujući Washington International Pony Equitation Classic Final, a kao tinejdžerka 2008. osvojila je Američko državno prvenstvo u jahanju. Također je 2009. godine osvojila George H. Morris Excellence u Equitation Championshipu. Kao odrasla natjecateljica, 2011. godine natjecala se na Royal Windsor Horse Showu na svom konju Vordnadu Van Den Hoendriku.

Osim toga, u slobodno vrijeme bavila se i modelingom te ju je Gucci imenovao svojom veleposlanicom među jahačima konja.